Surprise Me

Rudina/ “Falco”, Turjan Hyska: Si e krijova aplikacionin (31.10.17) - HDMaza.pw

2018-05-08 0 1

Turjan Hyska ka rrëqfyer sot për herë të parë në emisioni ne ?Rudina?, pasionin e tij për teknologjinë dhe plikacionin i cili mban emrin e tij.Hyska tha se ka marrë shkas për të krijuar aplikacionin në një shkrim të ?The Economist?.?Unë prej dy vitesh lexoj ?The Economist? dhe një shoku im më thoshte se prej saj mund të kuptosh politikën dhe shumë gjëra të tjera. Aty lexova një shkrim për demokratizimin e mjeteve ku jepte shembuj se njerëz të ndryshëm jepnin ide për të krijuar aplikacione. Në aplikacionin Falco që kam krijuar mund të luash dhe të fitosh. Unë klam rreth 7 muaj që punoj për të.

eXTReMe Tracker
HDMaza.pw